..
FOTOBLOG Mateusza Haładaja

56 | 80864
 
 
2014-09-23
Odsłon: 1558
 

Zawody BouldAIR Białystok

Intensywne wspinanie w skałach trudno jest pogodzić ze startami w zawodach, ostatnio udało mi się wziąć udział w zawodach bulderowych w Bielsku jakieś 2 lata temu, wcześniej były to Mistrzostwa Świata w Monachium – rok… 2005.

 

Miniony weekend spędziłem natomiast na fajnej imprezie w Białymstoku organizowanej przez zaprzyjaźnioną ekipę – Baldstok. Wyprawa z Krakowa to ponad 1000km w obie strony (prawie tyle co na Franken), ale było warto. Jako gość specjalny pokazałem parę fotek ze wspinania podczas kuluarowej imprezy w Operze Podlaskiej, a przede wszystkim powspinałem się na ciekawych przystawkach, które pokazały mi miejsce w szeregu i zapewniły zakwasy w nogach na następne 3 dni.

 

Buldery na panelu to dla mnie terra incognita. Współczesne trendy routesetterskie – wyznaczanie problemów po strukturach i paczkach, wspinanie w zacięciu i skoki do chwytów - jakże różnią się od specyfiki naturalnej skały…  Niemniej atmosfera gościnności i zapał organizatorów z jakim się w Białymstoku spotkałem wynagrodziła zmagania z krzywymi baldami Mechaniora.

 

Gratuluję fajnej imprezy i trzymam kciuki za rozwój wydarzeń!

 

wiecej na blogu Mechaniora: http://wspinanie.pl/2014/09/duch-puszczy-balderuje-bouldair-2014/

 

 

 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Ja 2014-09-24 12:27:24
Wszyscy chwalą ta imprezę, to wręcz niespotykane w naszym grajdołku:)


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd